Suur vill päraku piirkonnas 23.03.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, nimelt avastasin täna, kuna päraku ümbrus oli valus kui pihta läksin, et päraku ääres või nagu seest tuleks selline suur punn või vill.
Ei sügele ega midagi, lihtsalt on valus kui pihta lähen.
Olen ka nimelt rase 34ndat nädalat.

Kas tegemist võib olla nakkushaigusega? Nimelt netis uurides suguhaiguste tunnuseid siis ei vastanud see nagu ühelegi haigusele.
Olen väga tänulik, kui oskate öelda, mis see olla võib ja kas on ohltlik? Kas läheb ise ära või on vaja ravi? Ja kas peaksin naistearsti juurde ülevaatusele minema?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ilmselt on Teil hemorroidid pärasoole ümbruses.Põhjuseks venoosne pais väikeses vaagnas seoses rasedusega.Kindlasti aitab sellele kaasa ka kõhukinnisus.Need vaevused on ajutised ja kõige olulisem on ,et Te ise ei hakka seda veenikomu avama.Piisab,kui määrite seda piirkonda Lyoton geeliga,apteegi käsimüügis on ka Preparation-H supposiidid,mida võiks ööseks pärasoolde panna.Kui valu on tugev,võite paluda perearstil välja kirjutada Doloproct salvi ja sellega määrida pärasoole ümbrust.Ka võib kasutada koduseid vahendeid-peale kummelitee tegemist,võtke teekotike,hoidke pisut külmkapis ja siis asetage see jahe ,rahustav kompress pärasoole piirkonda,ise rahulikult voodis lamades.Tarvitage toite,mis soodustavad seedeperistaltikat ja hoiduge kõhukinnisusest.Edu soovides,Maie Väli