Munasarjapõletik, ravimi vale annustamine. 11.03.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin naistearsti juures ja arst pani diagnoosiks munasarjapõletiku. Ravimiteks määras Xorimax 500 mg ja Metronidazol Nycomed 500 mg. Alustasin Xorimaxi võtmist, kuid ei pannud tähele, et päevaseks doosiks oli määratud 2 tabletti. Olen aga viis järjestikust päeva võtnud päevas ainult ühe tableti. Kas see mõjutab ravi toimet ja peaksin laskma arstil seda endale uuesti välja kirjutada? Nüüd saan veel 2 päeva võtta kahe tableti kaupa, kuid ehk sellest ei piisa.

Samuti hakkasin mõtlema, et ehk peab mõlemat ravimit võtma ühel ajal? Hetkel pole veel Metronidazol Nycomed 500 mg võtnud, kuna seda peaks tegema partneriga ühel ajal, see pole hetkel aga võimalik, kuna partner viibib välismaal. Kas eraldi ja väikese vahega nende ravimite annustamine mõjub ikka piisavalt?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Xorimax 500mg tuleb võtta peale sööki 2 korda päevas. Kuna olete võtnud siiani 1 tableti päevas, soovitan nüüd võtta veel 5 päeva jooksul 1 tablett 2 korda päevas. Samuti võtke samaaegselt ka Metronidazoli 1 tablett 2 korda päevas. Pole probleem, et partner ei saa praegu ravi teha, tema teeb ravi hiljem.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen