Emakaõõne abrasiooni järgne veritsus 11.03.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mulle tehti 6.03 emakaõõne abrasioon, sest eelnevalt oli kestnud 5 päeva tugev vereeritus koos suurte klompidega. Ultrahelis selgus, et emakasisese limaskesta paksuseks oli ca 16 mm. Peale abrasiooni oli 1-2 päeva kerge veresegune eritus ja siis hakkas taas verd rohkem erituma - enam-vähem nagu tavaline menses (praeguseks 3 päeva jooksul). Sellega kaasneb tuhm valu allkõhus ja selja all-osas. Valu ei ole talumatu, aga selline tuim ja raske. Kas selline seisund on peale abrasiooni normaalne või peaksin pöörduma uuesti arsti poole enne analüüside vastuseid?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
veritsust võib peale abrasiooni olla kuni 1-2 nädala jooksul. Kui veritsus on tugev (suurem, kui tavapärase menstruatsiooni ajal), peate pöörduma valvearsti poole. Sellisel juhul on vajalik ravi veritsuse peatamiseks. Valu on seotud emaka kokkutõmmetega ja selle leevendamiseks soovitan võtta Ibuprofeni. Ilmselt on vererohked menstruatsioonid seotud hormonaalsete muutustega ja kindlasti vajate edaspidiselt ravi. Kui abrasiooni histoloogiline vastus on tulnud, vajate konsultatsiooni edaspidise ravi osas, et tulevikus vältida probleemi kordumist.
Parimate soovidega,
dr. Katrin Seemen