kilpnäärme antikehad 25.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

1,5 aastat tagasi algasid mul valud parema silma taga. Pool aastat hiljem tsüklihäired (tsükkel pikeneb). Olen käinud perearstil, nina,- kurgu - kõrvaarstil, närviarstil, silaarstil, günekoloogi ning endokrinoloogi vastuvõtul. Kõik analüüsid, röntgenipildid ja kompuuter-diagnostika olid korras. Novembris külastasin ka endokriniloogi, vereanalüüs oli korras. Eelmisel nädalal andsin günekoloogi saatekirjaga vereanalüüsi hormoonide kontrollimiseks ja sain arstilt telefoni teel vastuse: kilpnäärme antikehi on pea 10 korda normist rohkem.

Palun selgitust, kas peavalud silma taga ja tsüklihäire võivad omavahel seotud olla? Mis põhjustab kilpnäärme antikehade liigse tekkimise? Ja mis mind edaspidi ees ootab? Olen 33 aastat vana ja sünnitanud pole, küll aga sooviksime sel aastal selle plaani teoks teha.

Ette tänades,

Evi

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Evi! Türeoglobuliini-ja türeoidperoksüdaasivastaseid antikehi leitakse kilpnäärme alatalitluse,kroonilise kilpnäärme põletiku,struuma või sõlme esinemisel kilpnäärmes.Kuna Te olete endokrinoloogi juures käinud,oli ilmselt kilpnäärme suurus normaalne ja kui günekoloog analüüsides hormoone leidis,et ainult kilpnäärme antikehad olid kõrged,arvan,et tegemist võiks olla kroonilise türeoidiidiga,mis Teile subjektiivseid vaevusi ei põhjusta.Igaks juhuks soovitan Teil minna veel endokrinoloogi vastuvõtule ja konsulteerida selle analüüsi suhtes.Igal juhul ei jää see küll probleemiks rasestumisel.