Valu vahekorra ajal 18.02.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu on selline mure, et kuskil kuu aega tagasi hakkasin tundma vahekorra ajal paremal pool valu. Et selline tunne, et peenis läheks millegi vastu....(raske kirjeldada seda täpsemalt). Mida aeg edasi, seda tugevamaks valu läheb. Raske on naudingut tunda.

On probleeme olnud palju ka seenhaigusega, kuid ei tahaks uskuda,et see põhjuseks võiks olla.

Lapsi ei ole

Äkki oskate öelda, kas asi võib tõsine olla?

Ette tänades, G

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
põhjuse väljaselgitamiseks on vajalik naistearsti konsultatsioon: günekoloogiline läbivaatus, ultraheli uuring, analüüsid. Valuliku vahekorra põhjuseks võib olla põletik suguteedes (tupepõletik, emakakaela põletik), munasarja tsüst, endometrioos. Kas ja millise põletikuga on tegemist, näitavad analüüsid. Tupeseen põhjustab vahekorra ajal sageli just "põletavat" tunnet.
Valu võib olla seotud ka ebapiisava märgumisega vahekorra ajal. See omakorda võib kaasneda hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite (pillid, plaaster, tuperõngas) kasutamisega.
Ka psühhogeenne valu pole harv: hirm valu ees vahekorra ajal ei lase normaalselt lõdvestuda ja valu vallandub iga kord uuesti. Seda, kas valu on seotud mõne muu põhjusega (tsüst munasarjas, endometrioos), aitavad hinnata täiendavad uuringud.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen