Vaginaalne bakterioos 03.02.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen paar aastat ravinud vaginaalset bakterioosi, kuid kahjuks ravist jätkub kas kaheks või isegi üheks kuuks. Pärast päevi tekib kihelus- ja sügelustunne uuesti. Nüüd nädal aega tagasi tekkis tupes enne päevi paistetus ja valge voolus, isegi ärritas põit. Jooksin arsti juurde, arst kirjutas välja Flagyli küünlad, mida kasutan juba viiendat päeva. Äkki on mul paanika, kuid on tunne, et ärritus ei taandu ja ikka vahel on tupes ebameeldiv paistetustunne. Või äkki Flagyl ei mõju kõikide seenhaiguste vastu? Analüüside tulemused saan kätte alles järgmisel nädalal.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
bakteriaalne vaginoos esineb sageli koos kandidoosi e. tupeseenega. Flagyli tupekuulide toimeaineks on Metronidazol ja seda kasutatakse vaginoosi ravIks, tupeseenele see leevendust ei anna. Ebameeldiv paistetustunne ja kihelus tupes on iseloomulik just kandidoosile. Soovitan lisaks Flagyliga ravile seenevastaseid preparaate, eelistatult suukaudset ravi ( kapslid retsepti alusel perearstilt või naistearstilt). Soovitan ravi teha koos partneriga. Suukaudne seenevastane ravi aitab vältida kandidoosi kordumist.
Hetkel, et probleemile kiiret leevendust saada, kasutage Klotrimasool-salvi, mida saab apteegi käsimüügist.
Parimat,
dr.Katrin Seemen