Raseduse ajal selja- ja jalavalud 02.02.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, enne rasedust valutas reie juures jalg, arsti juures pole käinud, arvasin et ajutine valu, nüüd aga olen 29. nädalat rase, väga haige piirkond õndraluu ja paremasse reide lööb valu. Valus kõndida, kaua lamada voodis ei saa, siuke tunne, et luud rebenevad. Palun soovitage midagi!!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
raseduse teisel poolel suureneb koormus luustikule ja lihastele, eelkõige selgroole, puusadele ja jalgadele. Alaseljaga seotud valu, mis kiirgub ka jalga, on sage probleem. Soovitan võimlemist, parimad on pilates, jooga ja vesivõimlemine. Regulaarsetel treeningutel on väga hea efekt. Tuleb vältida järske liigutusi, ette kummardumist, sundasendeid (pikka aega arvuti ees istumist). Istuva töö puhul tuleb leida aega vahepeal liikuda või pikutada. Pikkade jalutuskäikude ajal soovitan kanda bandaaži. Kui valule leevendust ei saa, soovitan konsulteerida neuroloogiga.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen