Yasminelle ja puuduv veritsus pillivabal nädalal 02.02.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen kasutanud Yasminelle pille kolm kuud. Esimese ja teise paki puhul algas veritsus pillivaba nädala kolmandal päeval. Praegu on kolmanda paki pillivaba nädala kolmas päev ja veritsus pole alanud. Viimase nädala on olnud ka kõhuvalud.
Ma ei ole kordagi pilli vahele jätnud, üksnes üks kord hilinesin 4,5 tundi, mis infolehe järgi ei nõua lisakaitset. Pole kasutanud ka antibiootikume, oksendanud ega olnud kõhulahtisust. Võtan tablette ilma veeta - kuid see ei tohiks nende toimet nõrgestada?
Vahekorras olin nädal tagasi (samal päeval kui ka hilinesin 4,5 h) ja me kasutasime kondoomi - kuid nüüd kardan, et äkki oli kondoom katkine ja me ei märganud... Ja kas on võimalik, et pillid ei mõjunud?
Kuna olen uus pillide kasutaja, ei ole ma neid täielikult usaldama õppinud ja ei tea, mida mõelda. Kas on võimalik, et olen rase? Olen väga mures, kuna püüdsin tõesti rasedust vältida ja enda meelest tegin kõik õigesti.

Tänades,
L

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
muretsemiseks pole põhjust, sest olete pille võtnud korralikult skeemi järgi. Pillivabal nädalal algab veritsus tavaliselt 2-4 päeva peale viimase pilli võtmist, kuid veritsus võib tekkida ka hiljem või hoopiski puududa. Kuna Te pole unustanud ühtegi pilli võtta, püsib kindlasti rasestumisvastane kaitse ( 4,5 t hilinemine ei nõrgesta pillide toimet). Kui veritsust nädalase pausi ajal ei teki, võtke pille skeemi järgi edasi.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen