Eritis rindadest 25.01.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Rinnanibust tuleb must(tumedat )vedeliku. Mis see võiks olla? Saadetud on mammoloogi juurde, sinna sain aja 2. veebruariks, aga närvid on otsakorral. Rinnad tursuvad alati enne mensist, seekord on nad ikka suured ja valusad. Mensutsükkel on ka alati pahupidi, kuna hakkab ja lõppeb, ei tea. Arst võttis proovid, veel vastust ei tea. Kas oskate öelda, millega tegu?
Tänades ette.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Võib olla hormonaalne häire, mis on ka suure tõenäosusega. Loomulikult ei saa välistada kasvajlist muutust. 2 veebruar on ju kohe, seega sellise lühikese ajaga ei juhtu midagi halba. See.et rinnad tursuvad enne mensest, on sõltuvuses hormoonidest ja see ei tähenda midagi paha. Dr Kadastik