Rasedus ja valu kõhus 20.01.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul küsimus minu raseduse kohta, rasedust on mul 10+3. Esimesel ülevaatusel olen ma arsti juures käinud, kõik oli korras. Järgmine kord lähen, siis võtan ennast juba arvele ka, aeg on kuu lõpus, kahe nädala pärast. Mure on mul enesetundega, mul on iiveldus kogu aeg, olen vähe oksendanud, palju on juhtunud et jooksen vetsu poole, et tahan oksendada, aga tuleb ainult okserefleks, okset ei tule, siis on mul ninaverejooks hoopis hakanud. Palju on vaevanud ka kõhuvalu, selline päevade moodi valu on ok, ma tean, aga vahel on ülekõhu valu, ja nii et ma ei saa eriti liikudagi... ja eile õhtu magama läksin, oli mul väike palavik... ja mul lõi rinnapiirkonda väga suur valu ja hingata oli valus.... ribide alt valutas ka väga hullusti ning ntukene kandus valu kõhupiirkonda... süda oli niii paha, et mõtlesin, et ma ei tea, kohe "plahvatan" vms. Sellist olukorda nagu eile pole mul varem olnud, ja see oli jube, kas see tähendab halba... helistasin emo-sse ja sealt vastas mulle väga kuri arst sõnadega .. oh jummel küll, no räägi, mis sul häda siis on.... ja et tema ei oska midagi tarka öelda... ka see lõi mind pahviks.. ning ei läinud sp arsti juurde emosse... nüüd hommikuks on parem enesetunne... tuikav valu rinnapiirkonnas ikka veel. Millist nõu oskate selle keerulise jutu peale anda, kas ootan ilusati olma arstiaja kuu lõpus või käin varem valvearstil?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
peaaegu kõiki rasedaid vaevab iiveldus ja seda eriti esimese kolme kuu jooksul. Abi on sellest, kui süüa tihti, kõht ei tohi pikka aega tühjaks jääda. Hea on kaasas kanda midagi, mida päeva jooksul söögikordade vahel saaks süüa, näiteks mõni puuvili, küpsis, rosina-pähkli segu või ükskõik milline vahepala, mille järgi on isu.
Ninaverejooksud on samuti seotud rasedusega. Juhul, kui veritsused hakkavad korduma, soovitan konsulteerida LOR arstiga. Vajadusel tehakse ravi: nina veresoonte kõrvetamist.
Kirjeldatud valu rinna piirkonnas ja ülakõhus ei saa otseselt seostada rasedusega. Sellise valuhoo kordumisel pöörduga erakorralisse vastuvõttu.
dr.Katrin Seemen