Päevad algasid varem 11.12.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtan beebipille Jasminelle ja mul on veel nädala jagu pille alles, aga päevad hakkasid täna. Tavaliselt hakkavad paar päeva pärast viimase pilli võtmist. Kas see on tõsine asi või nii võibki olla ja millest see võib tingitud olla?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 27-aastane. Välistada tuleb soovimatu rasedus ja sugulisel teel levivad haigused. Tehke hommikusest uriinist rasedustest. Kui on olnud uus partner või kaitsmata vahekord, siis oleks vajalik uuring urogenitaalsele klamüdioosile. Antibeebipille jätkake skeemi 21+7 järgi. Kalendrisse märkige 7-pillivaba päeva ja nimetage need igale arstile, kuhu pöördute.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt