Krambid alakõhus 03.11.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Täna hommikul olid tugevad krambid alakõhus. Kohe, kui ärkasin, hakkas nii valus, et ei saanud liigutadagi. Avastasin vetsus, et ka päevad algasid täna, kuigi veidi varem, kui ootasin. Kas need krambid võivad olla menstruatsiooniga seotud või peaksin kahtlustama mingit põletikku? Võtsin No Spa tabletti ja valu jäi järgi. Selline vaikne tuikav valu veel on, nagu päevade ajal ikka.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Suure tõenäosusega on Teil tegemist düsmenorröaga,mis esineb vaid ovulatoorsete menstruatsioonitsüklite korral.Düsmenorröa sümptomiks on krampjas alakõhuvalu,mis võib kiirguda ka selga ja reitesse.Noored naised enamasti kardavad,et tegemist on põletikuga suguelundites.Tegemist on siiski talitusliku häirega,mida põhjustavad vereringesse sattunud prostaglandiinid.Seetõttu kasutatakse raviks prostaglandiinide inhibiitoreid ( diklofenak,ibuprofeen,ketoprofeen jne). Ka kombineeritud rasestumisvastased vahendid,mis takistavad ovulatsiooni,sobivad suurepäraselt.Edu soovides,Maie Väli