Pikale veninud vereeritus 26.10.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Sünnitasin veebruaris 2011 ja hakkasin peale seda võtma Cerazette tablette. Selle aja joosul vereeritust ei esinenud (peaaegu kuue kuu jooksul peale sünnitusjärgse vereerituse lõppu). Septembris aga tuli paus, sest neid tablette ei olnud enam kusagilt saada. Kui sain uued tabletid, siis jäin menstruatsiooni ootama, mis algas 16. oktoober. Samal päeval alustasin ka uue Cerazette lehega. Esimesed päeval olid vereeritus nagu ennegi (ei rohkem ega vähem) ja hakkas järjest vähemaks jääma nind reedeks oli vaid määrimine jäänud (varem oli ka nii, et paar-kolm viimast päeva määris), ent vereeritus läks uuesti tugevamaks ja ei ole tänaseks lakanud. Täna siis on 11. päev. Verd ei ole palju, ent pisikesest pesukaitsmest ei piisa. Verd on rohkem hommikuti, õhtu poole väga vähe. Aga päevane hulk tundub sama olevat. Tundub, et tualetis käies eraldub suurem hulk. Veri on tume kuni erepunane, ei ole pruunikas. Küsimus: kuna peaksin muret hakkama tundma ja arsti vastuvõtule minema, mitu päeva veel jälgima, kas vereeritus lakkab? Kõhuvalu ei ole, ent paaril viimasel päeval on tekkinud väike nõrkuse tunne. Kas peaksin kohe erakorralisse minema või ootama lihtsalt vastuvõtu aega?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 28-aastane. Kui toidate rinnaga, siis on kontratseptsiooni valikmeetodiks minipillid Cerazette. Nüüd on need taas olemas. Te ei peaks muretsema, kui soovimatu rasedus ja sugulisel teel levivad haigused on välistatud. Esimestel kuudel on reeglina minipillide tarvitamise ajal veritsus. Soovi korral võite broneerida plaanilise aja. Erakorralist abi vajab günekoloogiline patsient kolmel juhul: 1) günekoloogiline verejooks, mis on 1 side või tampoon tunnis enam kui 3-5 tunni jooksul; 2) käsimüügi ravimitele allumatu väga tugev, väljakannatamatu alakõhuvalu; 3) palavik üle 38,5, kui on kahtlus, et seotud günekoloogilise põletikuga (suguhaigusega).
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt