Soov rasestuda ja veritsus 14.10.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Dr.Väli.

Pöördun Teie poole murega mis on ilmnenud viimaste kuude jooksul.

Kasutasin u.8 aastat Logestit ilma probleemideta, selle aasta kevadel otsustasime neist loobuda ja anda rasestumisele võimalus. Esimesed kuud olid väga kummalised, päevad võisid kesta 4 nädalat, siis nädalane paus ja jälle uuesti. Juulis muutusid päevad regulaarseteks, nagu enne pillide võtmise ajal. Käisin sel ajal ka naistearsti juures, kuid tema probleeme selles ei näinud, et on normaalne nähtus pillide lõpetamisel. Eraldi analüüse ei võetud, tehti PAP, mis oli ka puhas ( 4 aastat tagasi tehti konisatsioon ).
Kuid nüüd juba mitmel korral on esinenud veritsust vahekorra ajal, määrib väga ja veritsus kestab ainult hetke, järgmiseks päevaks on veritsus lõppenud. Millest võib tingitud olla selline veritsus ja kas peaks minema täiendavatele uuringutele?

Teie vastust oodates.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Onkotsütoloogilisele analüüsile lisaks võiks täiendava uuringuna teha ka uuring klamüüdiale ja HPV-le.Ka alakõhu ultraheliuuring oleks informatiivne emaka limaskesta võimaliku kõrvalekalde kontrolliks.Sageli võib tegemist olla endomeetriumi polüübiga.Edu soovides,Maie Väli