Valulik ja väga häiriv moodustis. 24.09.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on suguelundite piirkonda, vasakule poole küljele tekkinud üpris suur 1-2cm läbimõõduga valus muna. Paar päeva tagasi tekkis. Alguses ma ei muretsenud, aga müüd, kui on nii valus et on raskusi istumise ja liikumisega olen muutunud päris murelikuks.
Lisaks, viimasel ajal on olnud minu voolus imelik. Selline teistsuguse lõhnaga ja tükiline. Menstruatsioon on ka väga tihti. Viimati oli vahe 18 päeva. Vahel on ka menstruatsiooni väliseid määrimisi. Millega võib tegu olla? Ja kuhu pöörduda, naistearstide juurde on nii pikad järjekorrad.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
valulik muna välissuguelundite piirkonnas on ilmselt Barholini näärme põletik. Bartholini näärmed on mõlemapoolselt tupe sissekäigust allpool asetsevad väikesed näärmed, mis põletiku korral suurenevad ja põhjustavad valu. Raviks kasutatakse antibiootikume ja vajadusel ka põletikukolde avamist kirurgiliselt. Kui pole võimalik erakorraliselt pöörduda oma naistearsti poole, pöörduge naistekliinikusse valvearsti poole.
dr.Katrin Seemen