Kilpnäärme alatalitlus ja Serophene 20.09.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul on kilpnäärme alatalitlus. Võtan praegu L- thyroxini kompenseerimaks seda. Praegu on mul TSH korras, alla 2. Soovin jääda rasedaks. Teen ka OV teste. Olen avastanud, et mõni kuu OV toimub ikkagi liiga hilja nt. 24. päeval ja siis venib tsükkel 37 päevaseks. Ma tahaks, et OV toimuks täisväärtuslikult. Kas kilpnäärme alatalitluse korral oleks kasu Serophene kuurist? Kas seda võib ka teha, kui laporoskoopiat pole enne tehtud, kuna sinna on ju pikad järjekorrad. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
soovitan ovulatsiooni stimulatsiooni Seropheniga. Laparoskooopia ravile eelnevalt pole vajalik. Ravi skeemi ja kui pikalt Seropheniga ravi teha, otsustab Teie naistearst.
dr. Katrin Seemen