MRT-uuringu tulemused 13.09.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 51-aastane mittesuitsetav naine, kes on aastaid jälgimisel müoomisõlme pärast. See asub vasakul pool ja paaril viimasel aastal on hakanud suurenema. PAP test korras, CA 125 normist veidi kõrgem, täpset numbrit ei oska öelda. Sellel foonil saadeti mind MRT uuringule, mille vastuse kommentaari teilt soovingi.
Uuringu tulemused:
Kliinilised andmed: Tu uteri. Teostatud tugeva väljaga MRT-uuring vaagnast natiivis ja kontrastainega (T2 Spair ax, T1 ax, T2 Spair cor, T2 sag, T2 ax, DWI ax, post k/a THRIVE DYN ax, T1 ax, THRIVE sag). Süstitud sol.Butylscopolamine 20 mg i/v. Süstitud kontrastainet Gadovist 7,5 ml i/v.
Emaka ligikaudsed mõõdud 5,8x5x7,5 cm, anteversioonis. Junksionaalne tsoon on T2 kujutistel ühtlaselt madala signaaliga. Endomeetriumi paksus funduse osas ca 12 mm, T2 signaal ühtlaselt kõrge. Vasakul intramuraalsel on emakakontuurilt väljavõlvuv makronodulaarne T2 madala signaaliga, T1 vahepealse signaaliga ning inhomugeenselt kontrasteeruv moodustis. Endomeetriumini ei ulatu ja emakaõõnt oluliselt ei deformeeri. Analoogsed väiksemad intramuraalsed sõlmedka emaka eesseinas. DWI restriktsioonile viitavat ei ole. Emaka kaelaosas on mitmed väiksemad süstjad moodustised - Nabothi tsüstid. Emaka kaelaosas veenvalt tumoroosset kudede paksenemist esile ei tule, tsoonid hästi jälgitavad. Vasak munasari lükatud üles, ligikaudsed mõõdud 1,6x3cm ja struktuurilt follikulaarne. Suurenenud L/sõlmi parailikaalselt esile ei tule. Cavum Douglases on minimaalselt vaba vedelikku. Kusepõis õhukese seinaga, valendik ühtlasesignaaliga, kusepõis praktiliselt tühi. KOKKUVÕTETu! viitavat ei ole. Emakas intramuraalsed müoomisõlmed.
Kuna ma kohe uuringu tulemust teada ei saanud, siis pidin tulemustest teada saama oma arstilt. Teda külastades aga tulemusi tal veel polnud. Sain tulemuse patsiendiportaalist.
Mida siit välja lugeda ja mis oleks edasised valikud?
Tänud!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
MRI kirjeldab normaalse suurusega emakat, milles on väikseid intramuraalseid e. emakalihase siseseid müoomisõlmi, mis ei ulatu emaka õõnde. Kasvajale iseloomulikke muutusi ei ole, vasak munasari on normaalset suurust ja struktuuri. Muretsemiseks pole mingit põhjust, sest tegemist on väikeste sõlmedega ja menstruatsioonide lõppedes nende kasv pidurdub. Piisab, kui olete jälgimisel üks kord aastas.
dr. Katrin Seemen

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

rasedus ja suguhaigus

Tere,

olen 31. nädalat rase. Minu partneri uuringu tulemused näitasid, et ta on Ureaplasma parvum´i suhtes positiivne ning talle määrati vastav ravi (Standacillin+Azuthromycinum). Ka mulle ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
tõenäosus, et ureaplasma on mõlemal partneril , on 80%.
Soovitan ka Teil ravi läbi teha, sest uuringutes on näidatud, et ureaplasma infektsioon võib (ehkki tõenäosus on väike) kanduda ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi