Väga vererohke menstruatsioon 12.09.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtan rasestumisvastaseid pille Mercilon. Viimase paari perioodiga nihutasin päevade algusperioodi 4 päeva võrra ettepoole. Viimane menstruatsioon algas 7.septembril, uue tabletilehega alustasin 8ndal. Esimesed 3 päeva oli normaalne, nagu päevad siiani on ikka olnud. 9-ndal hakkas vaikselt järgi jääma. 10-ndal kuupäeval aga hakkas jälle rohkem määrima, 11-ndal oli olukord päris hull. Nii kui püsti tõusin, tundsin, kuidas klimpe lausa minust väljub. Teekond oligi enamasti diivanilt wc-sse. Täna lõunani tuli klimpe, siis oli mõni tund vahe ja õhtul jälle mõned korrad. Kas võib olla see kõik seotud pillide alguskuupäeva liigutamisega?
Lisaks pillidele võtan 50mg L-thyroksini (kilpnäärme alatalitlus).

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 29-aastane. Kõikide veritsustega tuleb välistada(katkev) rasedus ja sugulisel teel levivad infektsioonid.
Soovitused: tehke hommikusest uriinist rasedustest, korrake rasedusteste kord nädalas, kuni probleem selgub; broneerige koheselt aeg naistearstile. Vajalik on günekoloogiline ultraheliuuring jm.
Günekoloogiline verejoooks on 1 side või 1 tampoon tunnis enam kui 3 tunni jooksul, siis tuleks pöörduda günekoloogia valvehaiglasse.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt