Sünnimärgid bikiinipiirkonnas 12.09.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Küsisin Teilt ka paar nädalat tagasi nõu sünnimärkide kohta n-ö bikiinipiirkonnas. Käisin vahepeal dr Niine kliinikus digidermatoskoopias. Sealne nahaarst (dr Nurm) ütles, et temal polevat väga palju kogemusi sünnimärkidega sellises piirkonnas. Siiski pildistas ta sünnimärgid üles ja lubas mulle järgmisel päeval tagasi helistada (ja vajadusel ka dr Niinega konsulteerida). Järgmisel päeval helistas ja arvas, et peaksin tulema tagasi. Kuna digitaaldermatoskoopia ei pidavat sellise piirkonna sünnimärkide kudet tegelikult väga hästi seletama, seega olid tehtud pildid justkui kasutud... Seetõttu tahtis arst, et tuleksin tagasi ja ta laseb günekoloogil mõnest sünnimärgist proovi võtta, et oleks ikka kindel, et tegemist healoomuliste sünnimärkidega. Samas olen ise kuulnud, et tavaliselt võetakse proov sünnimärgist siis, kui see eemaldatakse, mitte enne. Mida Teie arvate, kas tuleks enne proovid võtta? Olen ise väga suur muretseja ja paanitseja ja arvan nüüd, et võib midagi halvasti olla, kui arst ette proove tahab võtta. Kas olete oma praktikas sellist varianti kuulnud? Või arvas arst ehk, et pole ilmaasjata vaja neid eemaldama hakata, kui tõepoolest tegemist healoomulise pigmendikogumikuga.

Ette tänades,
Anu

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Anu! Andmetest selgub, et olete 23-aastane. Mina ei ole teid tõenäoliselt kunagi näinud ega ka inspekteerinud lahkliha, seetõttu ei saa seisukohta võtta. Nahk on sarnane nii lahklihal kui ka tuharatel ja reitel ja kehatüvel jne. Kui dermatoskoopial leiti, et on vajalik biopsia, siis tuleb seda teha. Seda ei pea tegema günekoloog; võib teha nii dermatoloog, kui kirurg, kui onkoloog jt.
Usaldage dr. Niine arvamust, tal on suurim kogemus Eestis nii melanoomidega kui ka nahavähkidega ja ka healoomuliste sünnimärkidega.
Proovitüki võtmine ehk biopsia on täpsustatud uuring ning vaid patoloogilis-histoloogiline vastus tõestab 100%, millise sünnimärgiga on tegu.
Soovitan tagasi pöörduda lisauuringuteks, kuni on selgus.
Saatke minu töömeilile oma isikukood, siis saan andmed salvestada.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt