Kanep ja rasedus 22.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on suur mure. Olen oma abikaasaga koos olnud pea viis aastat ja nüüd tahaks hakata mõtlema laste saamisele. Muret teeb aga see, et partner suitsetab aeg-ajalt kanepit. Olen ka ise mõnel korral proovinud, kuid küllaltki ammu. Küsimus on selles, et kas meil on üldse mõistlik seda last saada? Millised võivad olla ohud? Kui pikka aega peaks ootama peale kanepi tarvitamist? Olen ise kuulnud, et meestel peaks see aeg olema vähemalt kolm kuud, aga kuidas naisterahvastega on? Kardan väga, et lapsel võib midagi viga olla ja siis ei suudaks seda endale kunagi andestada. On mu kartused põhjendatud?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!

Arvan, et kanepi suitsetamine, eriti kui te olete teinud seda vaid "paar" korda ei ole teie munasarjades olevaid munarakke kahjustanud. Siiski keegi mingit karantiid ei anna, kuna selliseid uuringuid on vähe tehtud. Soovitaksin teil vähemalt kaks kuud ilma kanepit kasutamata olla, selle aja jooksul ovuleerub kummastki munasarjast üks munarakk ja siis kolmandal kuul ilma kanepit tarvitamata proovida rasestuda.

Meestel toimub spermatogenees kiiremini kui kolm kuud, seega arvan, et normaalsed spermatosoidid on toodetud juba kuu või kahe jooksul peale kasutamise lõpetamist. Kui aga teie mees on krooniline kanepi suitsetaja, siis selle kahjustava toime kadumise aega ei oska täpselt öelda.

Kõike head soovides,

Maie Väli

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Rasedus

Kas on võimalik rasedaks jääda kui ma ei saa orgasmi.Ise olen 21a.

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Jah,see on tõesti võimalik,muidu oleks inimkond juba välja surnud.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi