Õlise pruunika vedeliku eritumine pärakust 25.08.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 24-aastane naisterahvas. Mul juhtus selline asi, et kui hakkasin hommikul tualetti minema, siis avastasin, et pärakust tuleb päris palju sellist õlist õrnalt pruunikat vedelikku. Seda ei saanud ka kuidagi kinni hoida. Mul pole midagi sellist kunagi olnud ja seetõttu oli ehmatus väga suur. Millest see võib tingitud olla? Kuhu ma pöörduma peaksin? Kas see võib olla tingitud toidust? Olen viimasel kolmel päeval õrnsoolatud lõhefileed söönud....äkki võib olla sellest tingitud? Ma olen nõutu. Äkki oskate mind aidata.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tõenäoliselt oli see limane väljaheide,mis väga sageli kaasneb erandlikule dieedile ( rohke ploomide söömine,õli sisaaldavad toidud,)või siis põletikulisele protsessile distaalses jämesoole osas.Ka ärritatud jämesoole sündroomi korral esineb rohket limaeritust.Lima olemasolu väljaheites ei ole tõsine probleem,veri aga on.Kui kaebused püsivad,siis peaksite pöörduma perearstile,kes vajadusel saadab Teid gastroenteroloogile.Edu soovides,Maie Väli