Menstruatsioonide-vaheline veritsus 29.06.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kasutan iga tsükli 16. päeval 10 päeva Dhuphastoni.
Peale Dhuphastoni kasutamise alustamist on paar päeva enne menstr. kergelt määrinud, enne kui algab nö. tõeline menstr. Arst kinnitas, et midagi hullu sellega ei ole ning Dhuphaston võib seda tekitada.

Viimati oli mul menstr. 20.06.11 ja võiks lugeda lõppenuks 25.06.11
Viimati käisin arsti juures 08.06.11 ning analüüsid olid enamvähem korras, hullu põletiku näitajaid ei olnud. Arst soovitas osta apteegist Multi Gyn Flora Pluss ja mida ma ka tegin ja ka kasutasin.

27.06.11 hakkas mul määrima, kiuline ja tumepruunikas ja määrib kuni tänaseni. Sellist laadi määrimist on ainult olnud paar päeva ennem menstr.

Enda arst on puhkusel, vabasid numbreid ei ole ja keegi jutule ei võta.

Kas peaksin muretsema ja siiski nõudma arsti juurde saamist? Kas tegemist võib siiski olla põletikuga, kuigi analüüsid oli enamvähem korras või võib seda põhjustada ka Multi Gyn Flora Pluss?
Või oskate soovitada, mida võiks kasutada niikaua, kui oma arst puhkuselt tagasi tuleb?

Kiiret vastukaja ootama jäädes,

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
ebakorrapärast määrimist võib tekitada nii emakakaela põletik kui ka hormonaalsed muutused. Kui analüüsid põletikutekitajatele ja PAP olid korras, siis on määrimine seotud suure tõenäosusega hormonaalsete muutustega. Sellisel juhul peab otsustama, millist hormoonravi
edaspidi kasutada.
Multi-Gyn FloraPluss on looduslik preparaat tupeseene vältimiseks ja selle kasutamine veritsust ei põhjusta. Soovitan esialgu geeli edasi kasutada, ja kui ka järgmise tsükli keskel tekib samalaadne veritsus, pöörduge arsti poole. Siis saab täpsustada, millised analüüsid on tehtud ja kas on vaja veel lisauuringuid teha.
dr. Katrin Seemen