Mis võiks olla amenorröa põhjuseks? 21.05.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oleks selline küsimus, et mis võiks olla menstruaaltsükli puudumise põhjuseks.
Menses algas 2 aastat tagasi ning verejooks on alati kestnud vähemalt seitse päeva. 5 kuud pärast mensest menstruaaltsükkel katkes 5 kuuks ning järgmine kord 11 kuuks. Tegemist ei saa olla suguhaigusega, kuna ei ole vahekorras olnud. Viimane kord, kui päevad olid, oli verejooks väga suur ning tampoonid ei aidanud. Samas oli kõhuvalud väljakannatamatud, mis eelnevatel kordadel pole nii tugevad olnud. Esinesid tugevad kõhuvaluhood.
Mis võiks olla kõige loogilisem vastus?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 17-aastane. Kui rasedus on välistatud, siis vajate lastegünekoloogi konsultatsiooni, et välistada anatoomilised kõrvalekalded ja menstruaalvere peetumine suguteedes. Tehke hommikusest uriinist rasedustest ja broneerige aeg lastegünekoloogiline IT KH, www.itk.ee 1900 või LT KH, www.ltkh.ee 1314 kaudu.
Kindlasti on tegemist menstruaaltsükli häirega, põhjused tuleb selgitada.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt