Põiepõletiku sümptomid 13.05.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen kaks kuud kannatanud millegi põiepõletiku sarnase käes: sümptomid (hõõgumistunne, kerge lekkimine, valud alaseljas) ägenevad nädal enne menstruatsiooni ja leevenevad mõne päeva jooksul pärast ovulatsiooni. Uriinikülv oli täiesti puhas ja perearst ei osanud midagi soovitada.
Kas tegu võib olla mingi hormonaalse häirega? Olen ka tugevas alakaalus (163 pikk ja 46 kilo), ent menstruatsioon on väga regulaarne, ja põen juba 25 aastat 1. tüübi diabeeti. Nii et nahk ja limaskestad on vägagi kuivad.
Mida ette võtta või kelle poole veel pöörduda?
ette tänades
E.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Diabeetiku põiehädad on üsna sagedased ja tüüpilised,sest innervatsioon ja verevarustus on häirunud.See,et vaevused süvenevad premenstruaalses perioodil,on väga sage sümptoom ( ka mittediabeetikutel).Samas näitab see munasarjade tsüklilist talitlust.
Üheks põhjuseks võiks olla B-6 vitamiini vaegus.Soovitan Teile kui diabeetikule apteegi käsimüügist osta Befoli tablette üks tablett päevas.Lokaalselt võiks aga sellel perioodil kasutada klotrimasoolkreemi,sest m.tsükli II faasis ägeneb sageli ka pärmseenest põhjustatud vulvovaginiit.Soodustavaks faktoriks jälle suhkurtõbi.
Kui ka see ravi ei aita,soovitan Teil pöörduda günekoloogi vastuvõtule.Edu soovides,Maie Väli