Mure voolusega 06.05.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Paar päeva pärast päevi tekkis hommikul ebameeldiva lõhnaga kergelt puun voolus (mitte tugev, pigem määriv). Varem pole kunagi voolustega probleeme olnud, kuigi analüüsid on korra ka seene olemasolu näidanud. Samuti on päevad olnud aastaid regulaarsed. Võimalik, et tegu juhusega, aga samal päeval hakkas ka valutama kurk (korralikult punane) ning tekkis ka väike palavik. Kas on võimalik, et voolus on seotud külmetusega? Ning mida saaksin teha ise olukorra parandamiseks. Kuna viimasest naistearsti külastusest on natuke üle aasta möödas, siis panin kinni ka igaks juhuks aja (juuni algusess).
Ette tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kõigepealt vabandan hilinenud vastuse pärast. Ebameeldiva lõhnaga voolus on iseloomulik bakteriaalsele vaginoosile, mis kujutab endast tupe mikrofloora häiret. Sellle põhjuseid on väga palju, vaginoosi tekkimine võib olla seotud ka põletikuga organismis. Soovitan kasutada Vagisani (kreemi või tupekuule). Kui peale ravi probleem püsib, siis saab põletikuvastaseid tupekuule naistearsti käest (retseptiravim). Kuna aasta on möödas viimasest kontrollist, tehakse vajalikud analüüsid naistearsti juures.
Parimat soovides,
dr.Katrin Seemen