Yaz pillide alusatamine tsükli keskel 06.05.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Alustasin esimest korda pillide võtmist ning tsükkel on eelnevalt olnud korrapäratu. (u 25-33) 27.04 (tsükli 24. päeval) märkasin vereeritust ning alusatsin siis Yaz pillide võtmist. Eritus jäi aga ainult ühe päeva pikkuseks (eelnevalt on olnud 2-päevaseid menstruatsioone ja vahemäärimisi on harva esinenud). Kui tegu oli vaid ovulatsiooniaegse määrimisega, kas siis pillide alustamine tagab nende mõju? Olen nüüd 10 päeva järjest võtnud (praegu on aeg, millal oleksin oodanud oma menstruatsiooni). Millal võin arvestada nende kaitse tagamist ja mis mõju omab pillide võtmise alustamine tsükli keskel?

Ette tänades,
H

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kuna Teie tsükkel on ebaregulaarne, siis tegite õigesti, et alustasite pillide võtmist esimesel veritsuse päeval. Kuna oli tsükli 24. päev, siis väga suure tõenäosusega polnud tegemist ovulatsiooniaegse veritsusega. 33-päevase tsükli korral on ovulatsioon 18.-19.tsükli päeval. Võtke pille skeemi järgi edasi, isegi siis, kui lähipäevadel peaks tekkima veritsust. Kui pillide võtmist alustada 1. menstruatsiooni päevast, on rasestumisvastane efekt juba esimeses tsüklis olemas. Juhul, kui alustada 1. pilliga tsükli keskel, ei anna see kaitset soovimatu raseduse eest jai tuleb kasutada lisakaitsevahendit.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen