Tsüstid munasarjades 12.04.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Viimasel visiidil 12.aprillil avastati, et munasarjades väga palju tsüste. Veebruaris võetud vähiproov, mis näitas kerget düsplaasiat. Märtsi algul võeti emakast koeproovid, mille tulemus näitas kroonilist emakakaela põletikku.Tsüstide raviks määras arst Diane.Tahtsingi küsida, kas Diane on ikka kõige parem variant. Olen kuulnud metformiiniravist. Mida Teie sellest arvate? Peale selle on ka juuste hõrenemine pealael, suurenenud karvakasv näol. Paar aastat tagasi tehtud ka kilpnäärme proovid, mis oli normis.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kuna olete eelnevalt tarvitanud antibeebipille,mis pärsivad ovulatsiooni ja selle tulemusena tekivad ka munasarjades tsüstid,siis on momendil raske öelda kas edasine ravi Dianega on kõige parem variant.Toime on ju samasugune-jälle ovulatsiooni pärssimine ainult ravimi nimi on teine.Arvan,et ravivabal foonil tuleks määrata hormoonide sisaldus vereseerumis koos insuliini ja testosterooniga ning siis otsustada ravitaktika.Rääkige sellest plaanist oma günekoloogiga.Edu soovides,Maie Väli