Analüüsid enne laparoskoopiat 08.04.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mind ootab ees munasarja dermoidtsüstide eemaldamine laparoskoopiaga. Küsimus, millised analüüsid (nii vere kui günekoloogilisel läbivaatusel) enne operatsiooni tehakse?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. verest HIV, RPR, veregrupp ja Rh faktor(kollane kaart), kliiniline veri ja veresuhkur. Emakakaelast lalmüüdia, bakt külv ja viiamse 2 aasta jooksul tehtud PAP test. Ülle Kadastik