ebamugavustunne rinnas 20.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

minul selline mure. Üle aasta olen tundnud nn. ebamugavustunnet vasakus rinnas. Katsudes ei ole valus, aga tunnen diskomforti. Alguses oli ka rinna vasakul küljel tihend (mitte mingit muna ega tükki) Mammoloog ütles aasta tagasi, et hormonaalne muudatus või midagi sellist. tehku ma kompresi, hoidku soojas ja söögu tervislikult. Mõne kuu pärast tihend kadus, kuid ebamugavustunne rinnas kestab edasi. Ca 3-4 kuud tagasi oli rinnas jälle mingi tihend. Uus arst (mamoloog) soovitas lõpetada rasestumisvastaste pillide võtmise ja soovitas Multimaksi vitamiine. Samuti ootan vastuvõttu radioloogia kliinikusse. Arst arvas, et mingit vähki küll ei ole aga ei osanud siiski öelda, millest see ebamugavustunne rinnas on tingitud. Äkki oskate selle minimaalse info põhjal midagi arvata. Olen 27-aastane 4-aastase poja ema. rinnaga toitsin last ca 10 kuud. Menstruatsioon algas 15-16 aastaselt.

ette tänades ja edu soovides

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Kuna te olete mammoloogi kontrollis korduvalt käinud, siis arvan, et midagi patoloogilist rinnanäärmes teil tõesti ei ole. Teie vanusel naisel võiks veel ultraheli uuringu rinnanäärmest teha, et kõik halvaloomulise välistada.

Soovitaksin teil proovida apteegis käsimüügil olevat looduslikku preparaati Agnugastoni 1 tablett päevas 2 kuu jooksul. Mis peaks muutma teie rinnad näärmekoest tulenevatest tihkenemistest vabaks ja valulikkust ära võtma.