Koeproov ja palavik 06.04.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline küsimus. Poolteist päeva tagasi võeti koeproov emakalaelal olevast leiust. Ning sama päev tekkis õhtuks iiveldus ning kerge näpistav valu alakõhtu, järgmine päev tõusis palavik 38 ja järgnevaks hommikuks oli kõrge temperatuur asendunud nõrkusega ja keha temp. oli 35,7. Sooviks teada, kas halb enesetunne, näpistav valu alakõhus ja palavik on koeproovi võtmise järgnevatel päevadel tavaline?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 21-aastane. Teile oli teostatud biopsia emaka kaelalt. Enamasti on see väga väike operatiivne tegevus ja ei põhjusta nimetatud kaebusi. Sagedasemaks tüsistuseks on veritsus või verejooks. Kuna temperatuuri tõus oli vaid ühel õhtul ja möödus, siis midagi hirmsat ei peaks kartma. Sagedasemaks põhjuseks on viirusinfektsioonid. Olen teie perearsti arvamusega nõus.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt