Miks pole õnnestunud rasestuda? 04.04.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Loodan, et oskate mind suunata mu probleemi lahendamisel. Nimelt on asi selles, et umbes 1,5 a pole õnnestunud rasedaks jääda. On olnud kaks rasedust 2008. a, aga kahjuks katkesid. Kas on põhjust muretsemiseks ja kas peaks uuringud läbi tegema? Suur soov oleks last saada.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kuna anamneesis on kaks iseeneslikult katkenud rasedust,siis peaks küll günekoloogi poole pöörduma.Kui eelnenud raseduste katkemise põhjused on teadmata,siis tuleks välja lülitada põletikud,kontrollida hormoonide sisaldust menstruatsioonitsükli I ja II faasis ja teha ka abikaasa viljakuse testid. Edu soovides,maie Väli