Halvalõhnaline voolus. Kas võib olla Ph tase korrast ära? 02.04.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on suhe mehega, kes pole vaba- on suhtes. Ta on minu ainuke seksuaalpartner. Peale suhte algust (u6 kuud tagasi) tekkisid probleemid- tõsiselt ebameeldiva välimuse ja haisuga mitte rohke voolus. Kui kasutasin Vagisan tupeküünlaid, siis taandus probleem kiirelt, kuid vaid korraks. Läksin naistearsti juurde, kes on olnud kaua aastaid minu arst- teab ja tunneb mind. Palju kulus aega ja raha selleks, et aru saada, mis on põhjuseks. Kõik võimalikud haigused, mis levivad sugulisel teel, alustades kõige hullematest sai kontrollitud- kõik korras. Jõudsime järeldusele, et kuna olen väga tundlik, ei taha minu "allkorruse" organism tema toodud baktereid. Igal inimesel on bakteriaalne tase erinev? Olin nädala mehest eemal, kuna arst keelas ravi ajal vahekorras olemise ja veel 3 nädalat eemal Eestist. Kõik on siiani ideaalses korras ja probleem on kadunud. Minu arst arvas, et temaga vahekorras olemine lööb minu mikrofloora paigast ära ja see väljendubki ebameeldivas haisuga vooluses. Küsimus selline- kas oma tervise nimel tuleb mul lõpetada füüsiline kontakt eelpool mainitud mehega? Või on olemas mõni teistsugune lahendus? Kondoomile olen allergiline. Ravimitele ei ole allergiline.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 33-aastane. Tegemist on bakteriaalse vaginoosiga.
Soovitused:
1) kasutage madala pH tasemega ja piimhappe sisaldusega apteegi intiimpesugeele koos partneri(te)ga;
2) kaebuste puhul, peale vahekorda ja peale menstruatsiooni tuleks ööseks asetada tuppe tupekuulike Ecocillin;
3) kui BV kordub sagedamini kui kord kvartalis, siis on vajalik ravi retseptiravimitega koos partneri(te)ga: n. Arilin Kombi, Dalacin, Metronidasool, Flagyl vm.
4) kasuks tuleb suitsetamisest loobumine, maitsestamata jogurti tarvitamine, stressi vähendamine, immuunsuse tõstmine, organismi tugevdamine jpm.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt