Valus suguühe 17.03.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 60aastane naine ja ei ole olnud vahekorras üle aasta, nüüd aga tekkis üks tore härra, kellega saaks koos elus edasi minna ja koos vananeda. Mure aga selline, et ei ole võimalik vahekorda astuda, sest peenise sisenemine on hirmus valus. Arvasin ka mine, et ehk on lihtsalt nii pikk vahe olnud ja tupp on kuiv. Kuid lähemal vaatlusel märkasin, et tupe üks külg on väga tume punane. Imelik aga on see, et mitte mingeid vaevusi pole olnud ega ka ole praegu. Ainus valuline hetk oli vahekorra alguses, see oli nii valus, et ei üritanudki rohkem. Millega on tegu? Arsti järjekorrad on pikad, mind teeb see väga murelikuks. Võib-olla oskate aidata.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Tegemist on tupekuivusega ja ealiste muutustega. Kindlasti pöörduge vastuvõtule, retseptiravi on olemas: kreem Linoladiol ja tupekuulikesed Ovestin. Käsimüügis on geel tupekuivuse vastu Liquigel, mida kasutada määrimiseks enne vahekorda, siis tuleks ära pesta. Pesemiseks kasutage apteegi intiimpesugeele või vahtu: Multi-Gyn FemiWash, Vagisan, Lactacyd vm. üks või kaks korda ööpäevas, liigne pesemine halvendab olukorda, seebiga ei tohi genitaale pesta. Leevenduseks sobivad ka apteegi õlid, näiteks lõhnatu beebiõli vm.
Saate juurde lugeda: www.menopaus.info. Aja saate broneerida online teel www.naistearst.ee, meili teel või telefoni teel.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt