Ravi jätkamine Estrofemiga? 09.03.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mitme operatsiooni käigus (1994-2001) on eemaldatud emakas ja munasarjad, diagnoos - endometrioos. Hormoonasendusravina määrasite Estrofemi 2 mg. Tarbin siiani. Minu küsimused oleksid - kui erilisi vaevusi ei esine (ainult siis, kui ainult tablett ununeb võtmata:)), kas on vajalik Teie juurde vastuvõtule tulla (kontroll, mingi muu ravi) ja kaua ma peaksin ravimeid tarvitama? Kas Estrofemile on ka mingi alternatiiv (odavam)?
Infoks veel niipalju, et käin regulaarselt rindu kontrollimas, kaalutõusu sain kontrolli alla, kaebusi ei ole.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! See on hea,et käite regulaarselt rindasid kontrollimas.Kindlasti ei tohiks Te suitsetada ja pöörake tähelepanu ka veresoontele ( ega ei esine säärtel varikoosseid veenilaiendeid?)Perearsti juures soovitan kontrollida vererõhku ja kolesteroolisisaldust.Odavamat alternatiivravimit ei ole,küll aga võime juba vähendada 2 mg Estrofemi 1 mg Estrofemi vastu.Edu soovides,Maie Väli