rasestumisest hoidumine 18.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mure selline, mammoloog keelas võtta tavalisi rasestunmisvastaseid tablette (healoomuline moodustis rinnas) ja arvas, et võiks spiraali panna. Kuid spiraal on mul korra juba olnud ja eriti hästi ma ennast siis ei tundnud. Kas oskate öelda kas on ka muid võimalusi (tablette) mis ei tõstaks organismi hormoon taset. Nimelt söön praegu tablette mis just vastupidiselt antibeebipillidele langetavad horm. taset organismis.(Nolvadex-d)Ise olen 24 aastane ja 4 a lapse ema.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Teile sobiks väga hästi hormooni sisaldav spiraal MIRENA.See on küll kallis,kuid hea raviomadustega ja tavalise spiraaliga ei anna neid isegi võrrelda.