Hormonaalsed probleemid? 25.02.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 31aastane naine. Mul on probleeme näonahaga, vistrikud tekivad lõuale enne menstruatsiooni verejooksu algust mõned päevad. Lisaks on juuksed lahti ja meelekohtadelt on juuksed hõrenenud (juuksur juhtis sellele tähelepanu). Kas mul võivad olla hormonaalsed probleemid? Millise arsti juurde peaksin pöörduma? Elan Tallinnas.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Menstruatsioonieelne vistrike teke näonahale esineb paljudel naistel ,ilma et esineks mingi hormonaalne häire.Kuna kaebate,et ka juuksed on lahti,võiks esmalt pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule.Kontrollida tuleks kilpnäärme funktsiooni.Kui hormonaalselt ei ole leitud mingit patoloogiat,siis tuleks kasuks nahaarsti külastamine.Edu soovides,Maie Väli

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Hormonaalsed häired

1) Kas hormonaalsed häired võivad põhjustada pidevaid ja korduvaid meeleoluhäireid? Kuidas eristada, et need on just sellest tingitud? Milliste ravimitega tuleks ravida hormoonsüsteemist tingitud meeleoluhäireid? ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Päris kindlasti ei ole hormoonspiraal ainuõige vahend.Kuna Teil menstruatsioonid on olemas ja pigem sagedamini kui varem,siis võiks diagnoosi täpsustamiseks ja õige ravi määramiseks kontrollida ...

Loe edasi

Valulikud rinnanibud

Tere! Olen 44-aastane naine, menopaus diagnoositi 4 aastat tagasi. Muret teevad valulikud rinnanibud. Häiriv valulikkus on kestnud nädala. Mis võiks olla selle põhjuseks?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
valulikud rinnanibud võivad olla seotud erinevate põhjustega. Põhjuseks võivad olla hormonaalsed muutused naise organismis, sealhulgas muutused nii premenopausis kui menopausis ning hormoonasendusravi. ...

Loe edasi

Päevade edasilükkamine.

Tere! Minul on selline mure, et mul oleks tingimata vaja edasi lükata esmaspäeval algavaid päevi. Hetkel ma hormoontablette ei võta, lõpetasin ca. pool aastat tagasi. Pillid sobisid mulle hästi, aga kuna ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija! Sain teie küsimuse 16.02.2010 mõni tund tagasi. Palume vabandust tehniliste probleemide pärast. Teil on õigus:"...või olen juba hiljaks jäänud?". Menstruatsiooni postponeerimise eesmärgil ...

Loe edasi

Lastetus

Tere!
Olen üritanud umbes 2 aasta jooksul tulutult last saada. Olen käinud ulltrahelis ja andnud analüüse kuid põhjust pole seni leitud. Hormoniaalseid uuringuid ei ole tehtud. Olen mõelnud, et võib-olla ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tervitused Saaremaale mandrilt!
Kuna tegemist on lastetusega, siis tuleb kindlasti teha hormonaalsed uuringud, ultraheliuuring ja ainevahetuse määramine. Palun ärge enne nende uuringute tegemist ...

Loe edasi

Tupesisesed rasestumisvastased tabletid

Kas tupesiseseid rasestumisvastaseid tablette võib kasutada pidevalt? Hormonaalsed rasestumisvastased tabletid teevad tuimaks ning ei ole huvi ka seksi vastu.
Või on olemas veel mõni vahend? Sünnitanud ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
1. Pidevalt, kuid mitte iga päev.
2. Võimalusi on palju. Pöörduge naistearstile.

Loe edasi

beebipillid

Selline küsimus, et kas antibeebipillide kasutamine võib mõjutada huvi seksuaalelu vastu. Olen enda juures tähele pannud, et pärast tablettide võtma hakkamist (kasutan Merciloni), puudub igasugune huvi ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Kahjuks on see tõesti nii,et hormonaalsed rasestumisvastased tabletid põhjustavad sageli kõrvaltoimena libiido nõrgenemist.Konsulteerige oma günekoloogiga ja võib-olla proovida mõnda teist kontratseptiivumit ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi