Tupeplastika 22.02.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen sünnitanud 2 last ja rohkem ei planeeri. Kuna esimene laps oli suure sünnikaaluga ja ma ise pisikeste mõõtmetega, siis olid rebendid suured ja tupp hiljem liiga avar (ausalt öeldes ma külgedel ei tunne üldse mingit seina). Õmblused paranesid ilusti, kuid seksuaalelu kvaliteet langes. Plaanisime ka teist last, seega probleemi muutmisega ei tegelenud. Nüüd, kui teine laps on 1,5 a, sooviksin siiski midagi ette võtta. Kas tupeplastika oleks võimalik? Kui kaua operatsioon aega võtab ning hilisem paranemine? Tean, et Teie opereerite Tartus... kuid kas oleks ka Tallinnas kedagi kelle poole antud probleemiga pöörduda?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

tere. Teid tuleks vaadata. Kui on tupp avar, siisi teatud olukorras saab kindlasti midagi teha. Soovitaks ka tegeleda vaagnapõhjalihaste treeninguga. Tallinnas soovitaks pöörduda Dr Brigitta Tamme poole (Keskhaiglas). dr kadastik