hormonaalravi 18.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, doktor. Mul on opereeritud dermoidkasvaja (vist sai õigesti) tagajärjel välja kõik nn. naiste asjad.Kuna tegemist polnud vähiga, siis ainuke ravi, mis määrati on CLIMARA plaaster.Olen alles 36 aastane. Kui kaua peaksin seda ravi jätkama? Kas näiteks 10 aasta pikkune ravi ei mõju ebasoodsalt organismile?Tean, et on hulgaliselt kasulikke ja vajalikke mõjusid, aga siiski.Kas südametegevuse kiirenemine ja rütmihäirete süvenemine võivad olla seotud antud raviga?Olen korralikult kasutanud, üks kord oli kahenädalane vahe ja siis tundus, et kaebused südame poolt vähenesid.Kuidas ja kes uuriks,kas nende vahel võiks olla seos?

Ette tänades. Merike

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Merike.

Climara plaaster on määratud Teile , et säilitada Teie organismis östrogeeninivoo. Östrogeenil on aga naise organismis rida olulisi rolle. Ravi võite jätkata ka 10 aastat . Oluline on teada, et hormoonasendusravi tehes oleks vajalik kontrollida oma rindu. Mammograafiale suunab kas perearst või naistearst.

Oma südamehaigust peaksite kontrollima eelkõige südamearsti juures. Hormoonasendusravi ei peaks tekitama südamekaebusi. Teie südamearst oskab aga Teile kindlasti anda ammendava vastuse.

Tervitades Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

raseduse planeerimine

Tere.Mul on selline küsimus:ma olen 28 a.vana,mehega planeerime last,suguelu on regulaarne,ülepäeva,möödunud 3kuud,rasedus ei saabunud.
Enne seda käisin naistearti juures kontrollimas,oli leitud ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere, Jelena!
Polütsüstiliste munasarjade sündroomi korral on lastetuse põhjuseks anovulatoorsed tsüklid. Kui Teil on menstruatsioonid regulaarsed ja basaaltemperatuuri tõus esineb 12-14 päeva enne ...

Loe edasi

Horminaalne häire

Tere!

Palun nõu selle kohta, kas minu puhul tehakse hormonaalravi ja mida see endaga kaasa tooks? Olen 22- aastane naine, mul on väiksed rinnad ja üsna murettekitav karvakasv (rinnanibude ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Otsuse saaksin teha vaid Teid uurides. 21.sajandil on põhjendatud diagnoosidele võimalik anda põhjendatud ravi.
Vajalik on lisainformatsioon:
-kui vanalt algasid menstruatsioonid?
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi