Mirena paigaldus 10.02.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Austatud dr. Maie Väli!
Käisin arsti juures ja mulle paigaldati Mirena. Mul on see ka kord enne olnud, seega teadsin mida nö oodata. Arsti juurde läksin päevade ajal nagu arst oli soovitanud.
Patsiendile on see toiming niigi ebamugav ja kõige tipuks ütles arst järsku, et "aparaat" tuli välja. Siis ta pusis seal midagi ja ütles, et peab selle ilma paigaldajata uuesti panema. Panigi ja kinnitas, et kõik on korras ja õigesti ja palus nädala pärast tagasi tulla, et üle kontrollida.
Kui küsisin, et kas sellist äpardust on tal ka varem ette tulnud, siis vastas ta eitavalt (niidid olid jäänud kuidagi selle "aparaadi" taha, mis emakasuuet lahti hoiab- vabandan, et mu terminid on nii ebakorrektsed, aga ehk mõistate siiski). Minul nüüd süda valutab, et kas seda nö välja tulnud Mirenat tohib sedasi uuesti paigaldada?
Olgu ka veel lisatud, et ma ei ela Eestis.
Suured tänud ette!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ilmselt jäid niidid liuguri taha kinni ja arst eemaldas paigaldustoru koos selle sees oleva spiraaliga.Kidlasti paigaldas ta spiraali sellesama paigaldustoruga,ainult spiraalihaarad surus mehhaaniliselt sisse.Ilmselt kutsus arst Teid tagasi kontrollimaks ultraheliga,kas spiraal on täielikult emakaõõnes.Seega ärge muretsege.Kui nüüd selgub,et spiraal ei ole täielikult emakaõõnes ja arst selle eemaldab,siis eemaldatud spiraali ei tohi uuesti paigaldada.Edu soovides,Maie Väli