Ebaregulaarsed veritsused 30.01.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Tahaksin teada, kas on vôimalik, et PAP-testist ei selgu adekvaatne info pahaloomuliste muutuste kohta emakakaelal? Mul on kahel järjestikusel aastal PAP-testi vôtmisel tekkinud emakakaelas üsna tugev veritsus, suur vere hulk märgiti ära ka PAP- testi vastuses. Môlemal korral aga on vastuseks olnud, et emakakaelal on pôletik, onkoloogia korras. Sugulisel teel levivaid pôletikke pole avastatud (on testitud), olen saanud ravi Dalacini ja Flagyli kapslitega. Viimati käisin kontrollis kolm kuud tagasi ja olen endiselt mures, kuna mulle endale tundub, et emakakael ei ole korras. Mul on sageli enne ja pärast menstruatsiooni määrimisi, on olnud ka vahekorrajärgset veritsust (seegi umbes nädal enne oodatavat menstruatsiooni). Rasestumisvastaseid vahendeid ma hetkel ei kasuta. Mida ma peaksin tegema, et selgitada välja sellise veritsuse pôhjused? Ei suuda enam sellises seisundis ja kahtlustega elada. Tänan Teid vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Olete 33-aastane. Arvestades teie vanust ja korduvaid uuringuid tahaks loota, et uuringud on teostatud kvaliteetses laboris ja siis oleks küll mure väheusutav.
Veritsus võib tekkida paljudel muudel põhjustel kui emaka kaela vähk: haavand emaka kaelal, põletik emaka kaelal ja emaka kaela kanalis: tservitsiit ja endotservitsiit; kui urogenitaalne kamüdioos ja gonorröa on PCR uuringutega välistatud, siis saab ravida eelpool nimetatud põletikke.
Soovitan paluda oma gün. analüüside koopiad 2009 ja 2010 ning broneerida aeg teiseseks nõustamiseks.
Kindlasti vaktsineerige end võimalikult kiiresti emaka kaela vähki ja genitaalkondüloome põhjustavate ohtlike viiruste vastu: www.hpv.ee.
Lugege juurde; www.emakas.ee, www.cancer.ee jm.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt