menstruatsiooni katkemine 17.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtsin kaks aastat tagasi kaalus ala. Umbes 20 kilo 10 kuuga, pidades dieeti, tehse sporti jne. Nüüd kaalun 57 kg, pikkus 174. Päevad jäid aga ära nüüd juba pea 2 aastat tagasi. Vahepeal käisin arsti juures ja sõin hormoone. See aitas niipalju, et 15 kuud tagasi ühe korra päevad algasid ja siis katkesid taas. Lõpetasin tablettide söömise ja nii on see siiani. Millised on võimalused, et mul päevad üldse veel käima hakkaksid.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Teil on tüüpiline menstruatsiooni ärajäämine kehakaalu languse foonil,ehk anoreksia.Kõigepealt peaks arsti järelvalve all hakkama kaalus juurde võtma.Alustuseks 1500 kalorit päevas,tasapisi kalorihulka suurendades.Samuti oleks vaja koostada liikumisplaan.Ja alles siis asuda menstruatsioonitsüklit taastama.Kui Te ei ela Tartust liiga kaugel,võite pöörduda minu vastuvõtule kas ELITE kliinikus ,Sangla 63,tel.07 409930,või TÄHE erakliinikus,Tähe 95,tel.07 348145.