Doxy-m-ratiopharm 100 mg 20.12.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin tegemas suguhaiguste analüüsi. Suguhaigusi mul ei ole, aga analüüsi näitas, et mul on mükoplasma ja ureaplasma. Olen lugenud, et need on naise mikroflooras olemas või võisin need saada kuidagi teisiti? Raviks sain Doxy-m-ratiopharm 100 mg. Hakates kasutama rohtu on mul genitaalid punaseks läinud ja sügeleb. Kas see võib ikka olla tupeseen, tükilist voolust ei tundu olevat- võib põhjuseks olla see, et mul just lõppesid päevad? Võib see probleem olla tingitud rohtude tarvitamisest? Päevad olid 15.dets-20.dets. Kas see võib olla hügieenisidemete allergia? Kui on see allergia, siis mida ma pean kasutama? Tampoone ma ei kasuta ammu tupeseene pärast.
Sooviks veel teada, kas mu meespartner tohib kasutada Lactacydi või peab kasutama meestele mõeldud intiimpesugeeli?
Ette tänades ja kõike head!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 21-aastane. Teil on õigus, klassikaliste bakteriaalsete suguhaiguste hulka kuuluvad urogenitaalne klamüdioos ja gonorröa. Arstid võivad rõõmuga tõdeda, et gonorröa on muutunud haruharvaks leiuks ja ka klamüdioosi esineb harva.
Plasmadega on mitmeid eriarvamusi. Pooldan neid mõtlevaid arste, kes suudavad võtta vastutuse ja asjatult mitte teha ülikalleid analüüse, mis lõppkokkuvõttes põhjustavad patsientidele hingepiina, ravitüsistusi, partnersuhte probleeme jne. Plasmade uuringud on näidustatud viljatu paarisuhte uuringuplaanis, vahel ka hulgikaebuste puhul ja ei ole keelatud võtta sünnitamata naistel. Alati peaks kaaluma kasu ja kahju vahekorda.
Kahjuks on teilegi mulle teadmata põhjustel määratud klassikaliste suguhaiguste endisaegne ravi, kuigi ravi hädavajaduse puhul on valida ka lühiajalised uued raviskeemid.
Nüüd aga on tegemist antibiootikumidest tingitud kõrvaltoimetega, tupe mikrofloora häirega ja tupeseene ägenemisega. Raviks on vajalik nii intiimpesuvahend, Klotrimasool kreem, tupekuulikesed Ecocillin kui ka retseptiga suu kaudu flukonasool: hea oleks 50 mg 7 päeva järjest.
Kahjuks meeste intiimpesugeeli ei ole enam müügil, apteeker nõustab sobivama osas antud hetke valikutest.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt