Pillide vahetus 09.12.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mure järgmine: võtsin pikka aega Harmonet -pille, kuid rinnad olid väga hellad viimasel ajal ning arst kirjutas välja Jasminelle tabletid. Võtsin Harmonet-tabletid lõpuni ning tegin 7päevase tableti vaba perioodi ning alustasin uute pillide võtmist. Kui oli võtnud ära 6 tabletti uuest pakist ning 7 tableti võtuni oli jäänud 6 tundi, olin vahekorras. Kas oleks pidanud kasutama rasestumise vältimiseks lisakaitset, et olla kindel, et ei jäänud rasedaks??? Kas pillide vahetamisel toimisin õigesti, kuna Jasminelle infolehel kirjas järgmine tekst (eelistatavalt alustada pillide võtmist kohe pärast teiste pillide tarbimist, kuid mitte hiljemalt kui pärast 7 päevast pausi). Saan aru, et mõlemad variandid lubatud. Millist varianti oleks pidanud jälgima mina, et rasestumise vastane toime oleks endiselt ligikaudu 100%, KAS PABISTAMISEKS ON PÕHJUST, ET VÕISIN RASESTUDA?
Teie kiiret vastust ootama jäädes,
K

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Muretsemiseks pole põhjust, kuna pillide võtmisega te tegite tavapärase pausi 7 päeva ja siis alustasite küll teiste pillidega, aga sellel pole tähtsust. Ainult siis kui esmakordselt alustate pillidega või kui olnud mõningane paus nende võtmises , siis on oluline alustada mensese esimeset päevast. Rasestumise ohtu pole kui võtate edasi nagu skeem ette näeb. Iusaid jõulupühi Dr kadastik