Kummaline veritsemine 06.12.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on suur mure. Olen 24a noor naine. Võtsin aasta aega Yasminelle beebipille ning juulis lõpetasin nende võtmise. Menstruatsioon algas augusti lõpus, tsükkel oli 30 päeva pikk. Järgnev 29 ja siis juba 37. Pärast pillide lõpetamist tundsin iga tsükli keskel kergeid kõhuvalusid. Nagu oleks päevade valud, aga palju kergemad. Ning selle viimase pika tsükli ajal tuli ka rohkesti imala lõhnaga voolust. Pidin kasutama lausa pesukaitset, sest vahepeal olid püksid täiesti niisked. Käisin ka naistearsti juures, aga tema vaatas peale ja ütles, et täiesti normaalne voolus tundub olevat.
Enne pille olid mul ka ebaregulaarselt päevad ning ca 5-6 päeva, aga alguses rohkem ning lõpus viimane päev väga vähe verd. Pillide ajal oli tsükkel täpselt paigas ja veritsemine kestis ka 4 päeva. Pärast pille need 2 esimest korda oli mens 4 päeva. Nüüd on aga midagi imelikku.
Esmalt see 37 päeva, liiga pikk aeg. Teiseks algasid need enne päeva iseloomulikud kõhuvalud juba palju varem, kui tavaliselt (tavaliselt hakkab paar päeva enne kõht valutama, seekord valutas juba nädal aega, kord vähem, kord rohkem). Kolmandaks algasid päevad väga veidralt. Eelmisel teisipäeval oli pükste peal punane pisike laik. Mõtlesin, et hakkasid peale, aga ei hakanud. Järgmisel päeval pool päeva wc-s käies pühkides tuli ka ainult siis verd, aga siis teisel poolel hakkas juba tulema pidevalt, nagu ikka päevade ajalt. Seda pole mul kunagi varem olnud.
Nüüd 4 päeva oli rohkem veritsemist, eile oli juba väga vähe ning õhtul enam ei olnudki. Täna enam pesukaitset ei pannud. Ning nüüd õhtul wc-s käies ja pühkides tuli taas päris palju verd.
Milles võib olla asi? Kas mingisugune pillide lõpetamise kõrvalmõju ja alles nüüd? Juulis ju lõpetasin võtmise ja enne seda polnud selliseid jamasid.
Kardan ise ka kõige hullemat. Emapoolsel suguvõsal on mitmeid rinna- ja emakakaelavähi juhtumeid. Tean, et emakakaelavähk levib suguliselt ning mul on ainult üks kindel partner (olen tal esimene ja tean kindlalt öelda, et ta pole ka teistega salaja olnud).
Ilmselt tuli väga hüsteeriline tekst, aga olen üsna hirmul, kuna praegu käib mu emal võitlus rinnavähiga ning olen seetõttu üsna paranoiliseks muutunud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pillid pärsivad munasarjades suguhormoonide tootmist, ovulatsioone ei toimu ja emaka limaskestas ei toimu tsüklilisi muutusi. Tänu sellele on pillivabal nädalal toimuv veritsus vähese vereeritusega ja tsükli keskel ja enne veritsust (pilli-menstruatsiooni) valusi ei teki. Kui pillide võtmine lõpetada, taastuvad ovulatoorsed tüklid. Tsükli keskel, ovulatsiooni ajal, on siis sageli tunda valu alakõhus. Samuti on ovulatoorse tsükliga seotud ka valu menstruatsiooni ajal. Ka tupe keskkond ja sellega seoses voolus muutub pillidega lõpetamise järgselt. Voolus on ovulatsiooni ajal limane ja rohkem voolust tekib enne menstruatsiooni algust. Kui enne pillide võtmist oli tsükkel ebaregulaarne, kordub see ka peale pillide võtmise lõpetamist. Seega kokkuvõttes on kirjeldatud muutused sinu menstruatsioonitsüklis seotud ovulatoorsete tsüklite taastumisega. Viimase tsükli ajal olnud ebameeldiva lõhnaga voolus viitab tupe keskkonna häirele, mis tekib sageli just tampoonide kasutamise tõttu peale menstruatsiooni. Kui selline voolus peaks korduma, saab kiiret abi tupe mikrofloorat reguleerivatest tupekuulidest (Gynolact, Gynocaps jt.), mida saab apteegi käsimüügist.
Muretsed emakakaela vähi pärast. Parim, mis sa saad enda tervise jaoks teha, on vaktsineerida end HPV vastu. Seda saab teha nii perearsti kui naistearsti juures. Emakakaelavähi ennetuses on vaktsiini kõrval sama tähtis ka regulaarne naistearsti külastamine.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

emakakaela täpsustamata düsplaasia

tere
Selline mure,et mul emakakaela täpsustamata düsplaasia diagnoos hetkel. viimasest arsti visiidist on möödas 9 kuud kuigi pidin poole aasta möödumisel minema aga polnud võimalik. Menstruatsioon ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, ilmselt tegemist tsûkliháirega, kuid válistada ei saaks ka rasedust. Soovitan teha kodune rasedustest ja kui on rasedus siis pôôrduge erakorralisse kabinetti. Muidu vôite oodata detsembri alguseni ...

Loe edasi

Menstruaaltsükli pikkus

Lp. Dr. Ülle Kadastik
Mul on probleem mentsruaaltsükli pikkusega. Normaalne pikkus on 28-35 päeva, kuid minul on see hetkese seisuga 45 päeva ja iga kuuga on see pikemaks läinud. Alles juunikuus ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Kui tsükkel muutub ebaregulaarseks, siis põhjuseid on mitmeid, reeglina ikka hormonaalne. Kui pillid ei sobi, siisi soovitaks kollaskeha hormmooni tsükli II faasis 10 päeva jooksul .Suure tõenäosusega ...

Loe edasi

Ülipikk menstruatsioon

Tere!
14aastasel tütarlapsel on korralik veritsemine kestnud ilma pausideta üle kahe kuu.Arst avastas munasarja tsüsti ja samas ka tõsiasja,et emaka limaskest pole juba mitu kuud irdunud,seega tegelikke ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Kõigepealt peab täpsustama tsüsti suurust ja iseloomu. Kui tegemist on tsüklihäirega, mis tingitud hormoonhäiretest ja tõenäolilselt selle foonil tekkinud ka tsüst. Kui teha hormoonravi, siis tsükkel ...

Loe edasi

munasarjad

tere! mul on selline mure, mul hakkasid järsku munasarjad valuta ja ei saa erit vetsus käia, st peale urineerimist munasarjad ning suguelund hakkab jubedalt valutama ! ma ei tea mis pärast ja siis toimub ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Võib olla on tegemist ovulatsiooni ajaga.Sel juhul peaks see olukord paari päevaga normaliseeruma.Kui ei,siis pöörduge oma vaevustega perearsti vastuvõtule.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi

harmoneti tabletid ja veritsemine

Tere!

Lapsele enam rinda ei anna ja alustasin Harmoneti võtmist tsükli esimesel päeval. Tavapärase 5-6 päeva veritsemise asemel on see kestnud juba 13 päeva. Nüüd ei tea mida teha, kas jätkata ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Esimesed kuud (kui alustada pillide võtmist)võivad olla vahepealsed määrimised. Jätkake pillide võtmist. Kuna olete varem neid pille kasutanud, sobivad teile need suure tõenäosusega.Dr Kadastik

Loe edasi

kõhuvalu

Lugupeetud dr. Sekavin,

probleem on alakõhus esinev kõhuvalu, mis tekib peale vahekoda, mitte kohe, aga mõne aja möödudes. Lisaks esineb peale vahekorda verejooksu, mitte palju aga selline ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Pöörduge naistearsti poole, et teha kindlaks valude ja vahekorra järgse veritsuse põhjus. Veritsuse põhjus võib olla emakakaela patoloogia, emaka või emakakaela põletik, suguhaigus jne.
Loe edasi

menstruaaltsükli häired

Kasutasin kuu aega rasestumisvastaseid pille Diane-35. Jätsin tarvitamise olles esimese tsükli vastavalt õpetusele läbi teinud. Seejärel algas menstruatsioon. Järgmisest tablettide lehest võtsin esimese ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Veritsus pilli(de) võtmise järel on kui reaktsioon emaka limaskesta poolt ,s.t. on tavaline pillide lõpetamise korral.
dr. Seemen

Loe edasi

Duphaston ja veritsemine

Tänan nõuande eest( 20.06 ),täpsustan, et mul on II faasi puudulikkus. Kuid tekkis uus küsimus, et kui võtta duphastoni 0,5 tbl 5-15 päevani ja edasi 1tbl päevas(16-25p), siis kas rasestuda on võimalik? ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

See on hea küsimus! Kuna dufaston sisaldab ainult kollaskeha hormoone,siis emakakaela lima muutub sitkeks ja see raskendab spermatosoidide edasipääsu.Ka endomeetriumi näärmed vähenevad mõõtmetelt ja nende ...

Loe edasi

Dupaston ja veritsemine

Kuna probleemiks on määrimine enne menstruattsioon umbes 10 päeva, siis kirjutati raviks duphastoni 6 kuuks. (m tsükli 16-25 päevani) 1 tbl päevas. Praegu tarvitan seda ravimit kolmandat kuud, kuid sellel ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Ilmselt on Teil kollaskeha puudulikkus,muud diagnoosi ma Teie küsimusest välja ei loe.Kui veritsemine tõesti nii vara algab,võiks m.tsükli 5-15 päevani kasutada pool tabletti dufastoni ja 16-25 päevani ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi