Bakter emakakaelal ja Unasyn 18.11.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nii alustan siis. Mul leiti emakakaelalt bakter ja määrati 6päevane ravi Unasyniga. Tekkisid kõrvalnähud: kõhulahtisus. Helistasin siis arstile ja öeldi, et kui parem ei hakka 3 nädala pärast, siis paneksin aja kirja. Aga ma ju ei tea, kas mul on parem või mitte, millest ma aru saan? Milline on see õige voolus? Ma läksin arstile ka teadmisega ju, et minul kõik korras, aga avastati bakter. Et kuidas ma siis aru saan, et minuga kõik korras on?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kõikide antibiootikumide võtmise korral võivad tekkida kõrvaltoimed. Kui on tekkinud kõhulahtisus, on soovitav ravi lõpetada.
Emakakaelalt on võetud analüüs bakteritele ilmselt kahtlusega põletikule ja positiivse vastuse korral määratud antibiootikumidega ravi. Kui kaebusi pole, siis pole ka arstil põhjust võtta analüüsi bakteritele emakakaelalt. Emakakaela põletiku puhul on kaebuseks enamasti rohkenenud voolus (võib olla ebameeldiva lõhnaga, kollakas vm.), urineerimishäired, veritsus vahekorra järgselt. Samas võib põletik kulgeda ka ilma ühegi kaebuseta. Kas peale ravi on kõik korras, näitab ravijärgne kontroll ja kordusanalüüs.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen