Duphaston ja ovulatsioonitestid 11.10.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Võtan kolmandat tsüklit järjest tsükli 16. kuni 26. päevani Duphastoni eesmärgiga tsüklit lühendada ja rasestumist soodustada. Üritasin vahepeal vabalt võtta ja esimesed kaks tsüklit ovulatsiooniteste ei teinud, nüüd aga tekkis huvi, kas asi üldse toimib. Alustasin käesoleval tsüklil testimist 12. tsüklipäevast ja kuni 15. tsüklipäevani (kaasa arvatud) oli testil imeõrn, peaaegu nähtamatu teine triip, st test oli negatiivne. 16. päeva hommikul võtsin esimese Duphastoni nagu ette nähtud ja õhtul kella viie ajal tehtud OV-test oli padupositiivne. Kusagilt on aga meelde jäänud, et Duphaston võib mõjutada nii basaaltemperatuuri kui ovulatsioonitesti tulemust, seega hakkasin mõtlema, et võib-olla ei maksa seda OV-testi tulemust väga tõepähe võtta?
Lühidalt öeldes: kas Duphastoni mõjul võib OV-testil esineda valepositiivset tulemust?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
ovulatsioonitest reageerib luteiniseeriva hormooni (LH) tõusule. Testi tulemust ei mõjuta Duphastoni võtmine. Kuna Teie tsükkel on pikk, siis ka ovulatsioon toimub hiljem (näiteks 33-päevase tsükli korral alles 18.-20. tsükli päeval). Loodetavasti õnnestus see ovulatsiooni päev ära kasutada! Nüüd soovitan võtta Duphastoni edasi 1 tab. päevas ja katkestada alles siis, kui algab menstruatsioon, positiivse rasedustesti korral edasi võtta.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen