Meessuguhormoonide liiale viitavad tunnused 05.10.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Asun kohe asja kallale - mul on palju meessuguhormoonide liiale viitavaid tunnuseid (meestüüpi karvakasv, temp. kiilanemine, akne...), mis progresseeruvad, aga testosteroon on normis (isegi keskmisest madalam).
1.Kas võib olla, et test. tase on juhtunud analüüsimise ajal madal olema, aga muul ajal on oluliselt kõrgem (mõõdetud kahe aasta jooksul kolm korda)?
2.Kui tegu on retseptorite suurenenud tundlikkusega androgeenidele, siis miks sümptomid pidevalt süvenevad?
3.Kas see, et glükoositaluvus on analüüsi järki OK, tähendab, et Metformiinist kasu poleks (glükoosi- pluss insuliinikõver gl.koormusel)?
4.Kui tõepoolest androgeenide üleküllust pole, kas siis võiks abi olla ikkagi ravimitest, mis andr.retseptoreid blokeerivad ja test.taset langetavad?

Tahaks väga oma probleemile mingisugustki leevendust, sest olukord muutub juba väljakannatamatuks.
Tänan Teid ette vastuse eest!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!

Arutate väga mõistlikult. Tõepoolest on olemas ravimeid, mis karvakasvu vähendavad, kuid need ravimid ei hävita juba olemasolevaid karvu. Need tuleks kosmetoloogiliselt eemaldada.
Kuna kurdate ka meestüüpi kiilanemise üle, siis võiksite arstil lasta määrata ka kilpnäärme homroonid.

Edu soovides

Maie Väli