Määrimine mõni päev enne menstruatsiooni 12.09.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kuna naistearsti juurde suhteliselt pikk järjekord, siis küsin ka siitkaudu selle küsimuse, kuna netist leitud vastus sellele tekitab minus kerge paanika. :)

Mul hakkavad päevad alati suure kõhuvaluga, aga on alati enam-vähem korrapäraselt olnud. Arstid ei ole ka midagi selle valuga seoses leidnud, ainult paar väikest tsüsti kunagi olnud.
Olen ka aborti teinud, kuid seda 3 aastat tagasi, mingeid tüsistusi ei olnud.
Rasestumisvastaseid vahendeid peale kondoomi ei tarvita. Kindel partner on olemas, aga tarvitab reuma puhul Trexani, siis paraku hetkel veel rasestumine välistatud.
Naistearsti juures käisin umbes veidi üle aasta tagasi, siis oli kõik korras. Arst ainult midagi mainis hormoonide kohta, seoses rohke karvakasvuga.

Aga nüüd, umbes 4 kuud on tekkinud mingisugune määriv voolus / veritsus 2-3, 4 päeva enne, ja siis algab menstruatsioon tugeva kõhuvaluga-nagu alati. Millest võiks see määrimine tingitud olla? Internetist lugesin, et kollakeha puudulikkus - kas see mõjutab viljakust tagasipöördumatult või on ka sellele mingisugune ravi? Soov oleks ikka tulevikus lapsi saada. Kas ei või olla see määrimine ja mingil määral tsükli kõikumine tingitud näiteks stressist?

Ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kirja lugedes jääb mulje, et on infosulg ja palju vastamata küsimusi.
Kirjutate, et : "Arst ainult midagi mainis hormoonide kohta, seoses rohke karvakasvuga."
Sel juhul on tegemist naise hirsutismiga ehk liigse karvakasvuga, mis reeglina on põhjustatud munasarjade häirest. Tegemist võib ka olla mikrotsüstiliste munasarjadega või polütsüstiliste munarajadega või PCOS - polütsüstiliste munasarjade sündroomiga. Nendel juhtudel on reeglina valulikud ovulatsioonid, menstruatsioonitsükli häired, anovulatsioonid jne. Oluline on teie pikkus, kehakaal, kas suitsetate?
Teid nägemata oleks parim soovitus: kui soovite rasedusest hoiduda, siis tarvitada vastavaid antibeebipille n. Marvelon, mis mõjuvad liigse karvasuse vastu ja reguleerivad menstruaaltsüklit.
Kui soovite rasestuda, siis on võimalik tsükliline ravi, kui diagnoos on püstitatud.
Teil on õigus, stress mõjub halvasti ka munasarjade tööle. Soovitan broneerida aja vastuvõtule www.naistearst.ee kaudu.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt