Menstruatsioon migreeniga 27.08.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 49-aastane naine, kellel üle 10 aasta käis auraga migreen külas umbes 3-4 korda aastas. Sellest aastast aga hakkas käima truult iga kuu koos menstruatsiooniga. Tsüklihäireid on varematel aastatel olnud ja vererohkeid päevi ja kuidki. Sel aastal on tsükkel enam-vähem korras, kuid vahel tuleb nagu veretükke. Arstil käin regulaarselt (kevadel-sügisel). Muret teebki nüüd see migreen. Miks ta käib koos päevadega? Mis võib selle esile kutsuda? Kas on midagi, mida ma saaks teha? Kas Cinnaron aitaks? Ja kas auraga migreeniga võib üldse hormoonasendusravi teha, kui seda kunagi vaja läheb? Infoks veel, et praegu kasutan Menopace-vitamiine ja südameaspiriini migreeni tagajärgede ennetuseks. Teisi rohte ei kasuta. Vahel on esinenud ka südamepekslemist, mis ise üle läheb.

Ette tänades,
murelik

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Selline kaebus on neuroloogidele tuttav: migreeni ägenemine menstruatsiooni ajal. Sellel on isegi oma termin, mida neuroloogid tutvustasid naistearstidele ühisel konverentsil.
Migreeniga tegelevad neuroloogid.
50-aastaselt saate PAP testi sõeluuringu kutse ja mammograafia sõeluuringu kutse. Koos vastustega pöörduge naistearstile.
Enamasti migreenihood vähenevad, kui menstruatsioonid lõppevad. Keskmiselt lõppevad menstruatsioonid 51-aastaselt.
Edaspidi ongi soovitavad kontrollid koos mammograafia sõeluuringute vastustega, iga 2 aasta järgi. Anamneesi ja uuringutega saab tõestada hormoonasendusravi vajadust.
Lugege juurde: www.haigekassa.ee/ennetus, www.cancer.ee, www.menopaus.info,
www.peavalu.ee, jt.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt