Tupp sügeleb ja suu imelik 22.08.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Selline mure, et 3 nädalat tagsi hakkas tupp hirmsalt sügeleme ja oli vahekorra ajal valulik. Kuna arstile aega nii kiiresti ei saa, siis pesin intiimpesugeeliga lihtsalt. Nüüd on juba parem, aeg-ajalt natuke sügeleb. Aga nüüd läks suu tundlikuks, keele ots valutab ja on punane ja kurgulagi ka imelikku värvi...suu õrnalt hell. Millega võiks tegu olla?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pärmseene vohamine organismis võib põhjustada erinevaid kaebusi, naistel kõige sagedamini kihelust tupes ja rohkenenud voolust. Pärmseen võib põhjustada ka seedetegevuse häireid (puhitus, kõhukinnisus), soori suus ja lõhesi suunurkades jne. Pärmseene vohamist organismis soodustavad antibiootikumide kasutamine, stress, samuti kõik valgest jahust tooted, suhkur, alkohol. Kuna 3 nädala jooksul pole probleem lahenenud ehkki olete kasutanud käsimüügis saadavaid tooteid, siis soovitan seenevastast ravi tabletina (Fluconazol), retsepti saate perearstilt või naistearstilt.
Parimat,
Katrin Seemen